ÜYE GİRİŞİ
 

 
 
 
 
 
  BAĞLANTILAR
 
 
 
 
 
 
 
 
TEBEOS
 
 


 
 
 
 
 
ÖZEL GÜNLER
 
 

 

Bir sene 365 gün ve her güne neredeyse bir özel gün atfedilmiş durumdadır. Bu özel günler bir kurumun kuruluş tarihi veya bir konuyla ilgili yaşanmış iyi kötü olayların tarihi olarak belirlenmiştir.
 
Geçtiğimiz günlerde kutladığımız dünya kadınlar günü de bu günlerden biri olarak tarihe geçmiş durumdadır. Ancak bugünler zamanla kutlama şekilleri değişerek anlam ve önemini yitirmeye başlamışlardır.
 
Kadın istismarlarının ve töre cinayetlerinin yaşandığı, sosyal, idari ve siyasi hayatta kadınlara yönelik negatif ayrımcılığın olduğu bir durum da bugünler gerçek manası dışın da kutlanmaktadır. Sadece tüketime yönelik kutlamalar yapılmaktadır. Bugünler sesimizin duyurulduğu, haklarımızın arandığı günler olarak idrak edilmelidir.
 
Kadınlarımız toplumumuzun temelidir. İlk öğretmenimiz annelerimizdir. Kadınlarımız toplumda hak ettikleri yerde olmalıdırlar. Bundan yüzyıllar önce **CENNET ANALARIN AYAĞI ALTINDADIR ** diyen bir PEYGAMBERİN ümmeti olarak kadınlarımıza asıl değer verilmiştir. Kadınların haklarının kanunla teminat altına alınması hepimiz için bir güvencedir. Ancak bunun fiiliyatta hayata geçirilmesi daha da önem arz etmektedir.
Önümüzde ki günler de kısmet olursa bizim için özel bir gün olan ECZACILAR GÜNÜMÜZÜ kutlayacağız. Bizim mesleki sıkıntılarımız önümüzde dağ gibi dururken bugünlerin kıymetini bilip haklı sesimizi herkese duyurmalıyız. Kaybettiğimiz haklarımızı elde etmek için çalışmalar yapmalıyız. Mağduriyetlerimiz giderilip, mesleğimiz de güzel günlere kavuştuğumuz zaman asıl o gün bizim Bayramımız olacaktır.
Her ne kadar bu özel günlerimizi asıl amacından uzaklaşarak kutlasak da yinede sesimizi duyurmak, birlik ve beraberliğimizi gözler önüne sermek açısından önem arz etmektedir.
 
Birlik ve beraberliğimizin bozulmadığı, mesleki haklarımızın elde edildiği nice 14 Mayıslar da buluşmak dileğiyle…
 
            Sevgi ve saygılarımla…
 
 
 
 
Haber okuma sayısı: 3485
 
 
 
 

 

  BAŞKANDAN