34.Bölge Aksaray Kırşehir Eczacı Odası

34.Bölge Aksaray Kırşehir Eczacı Odası

 
NİSAN AYINDA YAPILACAK OLAN GAP GEZİSİ HK.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM, 

Odamız tarafından 20-21-22-23 Nisan 2019 tarihlerin de GAP gezisi yapılması planlanmaktadır. Katılmak isteyen Eczacılarımızın   ön rezervasyonlarının yapılacağından dolayı  28 Aralık 2018 Cuma gününe kadar isimlerini ve gelecek kişi sayısını Eczacı Odamıza bildirmesini rica ederiz. 

Program hakkında detaylı bilgi ve fiyat bilgileri aşağıdadır. 

                                                                                                                                                                   

                              

                                                                                                 Yönetim Kurulu Adına

                                                                                                       Genel Sekreter

                                                                                           Ecz. Hasan Hüseyin Kaymak 

 

ŞANLIURFA MARDİN –GAZİANTEP ADIYAMAN 

TUR TARİHİ : 19.NİSAN.2019 / 24.NİSAN.2019

3 GECE OTEL KONAKLAMALI  4 GÜN 

GEZİLECEK YERLER : SANLIURFA-MARDİN-MİDYAT-HASANKEYF-GAZİANTEP-HALFETİ-ADIYAMAN NEMRUT TURU..

TUR İÇERİĞİ : 

19.NİSAN.2019 gece yolculuğu saat 00.00 & 01.00 aksaray hareket..                                                                                                                            20.NİSAN.2019 : sabah Gaziantep’e varış. Alınan serbest kahvaltının ardından düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ”unvanı alan Antep’i gezmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi ilk gezi durağımız oluyor. Ardından Antep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Baklavacılar, Elmacı Pazarı, Yemeniciler, Sedefçiler Çarşılarını geziyor ve sonrasında  Kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Tekne turumuzun bitiminde Birecik Baraj göleti kenarında çay ve fotoğraf molası ve serbest zaman ardından otele geçiş..  Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde. 

21.NİSAN.2019  Gece rehberimizin bildireceği saatte uyanıp minibüslerimize binerek (Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) 2150 mt. Yükseklikteki Nemrut Dağına çıkıyoruz. Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes   Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal     heykellerini görerek sabah Güneş doğumunu izliyor ve daha sonra tekrar minibüslerimize binerek yolumuz üzerinde yer alan ve Roma döneminin en görkemli köprülerinden birisi olan 18 asırlık Cendere Köprüsünde fotoğraf molası verdikten sonra otelimize ulaşıyoruz. Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra, Bozova güzergâhına hareket ederek gövde büyüklüğü dünyada 4. olan ve GAP’ın en büyük barajı olma özeliği taşıyan Atatürk Baraj’ı ziyaretimizi yapıyor; burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından,  yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbekli Tepeye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbekli Tepe gezimiz sonrasında peygamberler şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. Sonrasında Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından Urfa merkeze ulaşıp buradaki gezimize başlıyoruz. Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrük Handa vereceğimiz serbest molanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

Ardından dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence URFA SIRA GECESİ (ekstra) ne katılabilirler.

22.NİSAN.2019  Sabah kahvaltı sonrası hareketle Viranşehir, Kızıltepe üzerinden bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e ulaşıyoruz. Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin Sokakları, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu camii , Şehidiye camii  gibi taş işçiliğinin daha bir çok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü  gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Ardından dileyen misafirlerimiz yöresel eglence REYHAN GECESİ (EXTRA ) ne katılabilirler..

23.NİSAN.2019 Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacak Süryanilerin ilk yerleşim mekanların dan biri olan Tur Abdin bölgesinin kalbi Midyata  geliyor cevre gezimiz ardından   Konuk Evi ziyaretimizle gezimize devam ediyoruz. . Burada yöresel Telkari (İnce Tel) işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Hasankeyf yolculuğumuz başlıyor.. antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasan Keyf     binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilı Su Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalacak olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini , gizli su tünelini , El Rızık camiinin minaresini ve mağaraları gördükten sonra  serbest zaman sonrası Aksaray a dönüş yolculuguna geçiyoruz.  Başka bir gezide buluşmak dileğiyle.

Tur ücretine dahil hizmetler.

* Ulaşım (D2 yetki belgeli)

* 1618 say.kan.gereği zorunlu seyahat sig.

* Kokartlı rehberlik hizmeti

* Programda belirtilen  geziler ( 4 gün )

* Otellerde 3 gece YP konaklama (acık büfe veya set menü)

* Otelde alınan sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (3 akşam yemeği+3 sabah kahv.) 

* TURSAB 

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

* İlk gün sabah kahvaltısı , Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler

* Müze ören milli park vb. giriş ücretleri 

* Halfeti tekne turu, sıra gecesi (sanlıurfa), reyhan gecesi (Mardin), nemrut dağı transfer ücretli olup dileyen misafirlerimiz için seçmeli olarak düzenlenir. Tur tarihinden önce fiat bilgisi tarafınıza sunulur katılım sağlayacak misafirlerimiz  için rezv.yapılır. 

* Kişisel alışverişler

Tur ücreti yetişkin  ( kişi başı ) : 1.150.-tl

Tur ücreti ( 0 - 6  yaş)                 :    450.-tl

Tur ücreti  ( 7 – 12 yaş )             :    650.-tl

BİLGİ NOTU : 

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri  ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Dİ.EM.B TURİZM  kesinlikle sorumlu değildir. Rehberimiz gerek görürse program sıralamasında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Bu program AKSARAY ECZACILAR ODASI misafirleri  için  19.NİSAN.2019 / 24.NİSAN.2019 tarihleri arasında  3 gece otel konaklamalı 4 gün olarak yukarda yazdığımız şekliyle gerçekleşecek bir programdır..