34.Bölge Aksaray Kırşehir Eczacı Odası

34.Bölge Aksaray Kırşehir Eczacı Odası

 
TÜRK ECZACILRI BİLİĞİ İLE DENİZ BANK ANLAMASI HK.

 

 

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ İLE İŞBİRLİĞİ KAPSAMI

 

BES KATKI PAYI ŞARTLARI

Eczacının ;

 1. MetLife tarafından sunulan ilgili GBB 43 TEB BES planına dahil olarak her ay en az 150 TL katkı payı ödemesi yapması,

 

 1. SGK ödemelerini bankamız nezdinde bulunan vadesiz TL hesabı üzerinden her ay alması,

 

 1. DenizBank POSunu aktif olarak kullanması (Pos Aktiflik kriteri=  İlgili aydaki DenizBank POS cirosu >=1000 TL olması ile ürün aktif sayılacaktır)

 

durumunda eczacıya aylık maksimum 235 TL, yıllık 2,820 TL BES ek katkı payı bankamız tarafından ödenecektir. Eş zamanlı olarak Odaya ise her eczacı için aylık maksimum 65 TL, yıllık 780TL ödeme yapılacaktır.*

 

*BES planına ek katkı payı ödemesi, eczacının her ay gelen SGK ödemelerinin (0.0018) onbinde 18’ini geçemez.

Eczacı daha yüksek katkı payı almak isterse yukarıda sunulan 3 adet şarta ilave olarak; aşağıdaki şartların da sağlanması ile daha yüksek tutarda BES katkı payı ödemesine hak kazanacaktır.

 

 1. 2 adet otomatik fatura talimatı vermesi, (Faturanın her ay otomatik olarak ilgili kart veya hesaptan tahsil edilmesiyle ürün aktif sayılacaktır)

 

 1. Bonus Business kartın aktif kullanılması, (İlgili aydaki Bonus Business kart kullanımı >=250 TL harcama olması ile birlikte ürün aktif sayılacaktır)

durumunda eczacıya aylık maksimum 275 TL, yıllık 3,300 TL BES ek katkı payı bankamız tarafından ödenecektir. Eş zamanlı olarak Odaya ise her eczacı için aylık maksimum 76 TL, yıllık 912 TL ödeme yapılacaktır.*

 

*BES planına ek katkı payı ödemesi, eczacının her ay gelen SGK ödemelerinin(0.0018) onbinde 18’ini geçemez.

ÖNEMLİ NOT: Eczacı, GBB 43 TEB BES planında katkı payı ödemesini DenizBank kredi kartlarıyla veya DenizBank vadesiz TL hesabı üzerinden gerçekleştirmelidir. Diğer banka hesap ve kartlarıyla gerçekleştirilen BES ödemelerinde eczacı BES katkı payı avantajından faydalanamayacaktır.

 

 

ÖNEMLİ HUSUSLAR;

 

 1. Duyuru ekinde yer alan taahhütnamenin Portal adı; F-KRD.416 TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ İŞBİRLİĞİ TAAHHÜTNAMESİ’dir. Taahhütname imzalanarak DYS’ye taranmalıdır. Taahhütnamenin müşteriden ıslak imza ile alınmaması ilgili şube adına teftiş maddesidir.

 

 1. Taahhütnamede yazılı en yüksek tutar olan yıllık 3.300 TL BES katkı payı üzerinden 0,00948(binde 9,48) oranında damga vergisi doğacaktır. Müşteriden alınan ıslak imza sonrası oluşacak olan damga vergisinin şube bünyesinden karşılanması gerekmektedir.

 

 1. Neta Üye İşyeri Başvuru ve Güncelleme‘de yer alan MCC Sektör Bilgisi “Eczacı” olarak mutlaka seçilmelidir. Ayrıca müşterinin Pusula’da yer alan meslek ve sektör bilgisi de “Eczacı” olarak mutlaka güncellenmelidir!

 

 1. İlgili taahhütnameyi DYS’ye “Türk Eczacıları Birliği Müşteri Taahhütnamesi” başlığı ile tarayabilirsiniz.

 

 1. Protokolün geçerli olduğu tarih aralığı 4 Mart 2021 - 4 Mart 2022’dir. Protokol geçerlilik süresiyle ilgili değişiklik olduğunda şubelerimize önceden bilgi verilecektir.

 

 1. Eczacının dahil olması gereken BES plan adı GBB 43 T.E.B’dir. Eczacı plana dahil olabilmesi için aşağıdaki süreç uygulanmalıdır.

Akış:

 • PY, kendi ekranından satış yapamaz.
 • Eczacıya öncelikle DenizBank’tan hesap açılmalı ve sonrasında BES başvuru işlemi başlatmalıdır.
 • SGK ödemesini DenizBank’tan gerçekleştirecek olan ve diğer şartları da sağlayarak BES avantajına dahil olmak isteyen eczacı, iletişim bilgilerini T.E.B. Broker sorumlusu sdurmaz@tebartisigorta adresine iletmelidir. GSM: +90 531 280 39 74
 1. İşbirliği, Türk Eczacıları Birliği ile merkez anlaşmalı olduğundan şubelerimizin her hangi bir oda veya kurum ile ayrıca protokol imzalamasına gerek bulunmamaktadır.

 

 1. Protokolde yer alan ürün ve hizmetlerden yalnızca oda üyesi eczacılar faydalanabilir. Farklı kişi ve müşterilerin faydalandırılması ilgili şube adına teftiş maddesidir.

 

 1. Protokol şartlarını yerine getiren müşterilere katkı payı ödemeleri her 3 ayın sonunda ilgili genel müdürlük birimi tarafından gerçekleştirilecektir.

 

 1. Bankamız mevcut müşterisi olan bir eczacı da protokol şartlarını yerine getirirse BES katkı payı avantajından faydalanabilir. Yeni müşteri hesap açılışı zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

 1. Müşteri taahhüdü imzaladıktan sonra herhangi bir dönemde bir veya birkaç ürününü iptal edip protokol şartlarını yerine getirmez ise:

 

  • Protokol kapsamında yer alan ürün aktiflik şartlarını sağladığı dönem kadar BES katkı payını almaya hak kazanır. Kriterlerin sağlanmadığı aylar için BES katkı payı ödemesi gerçekleşmez.

 

 1. Protokol kapsamında eczacılara özel POS fiyatı sunulmaktadır. (Kriter: Güncel takas maliyetinin 25 baz puan altı) Eczacılara özel güncel POS komisyon oranımız %1.35.

 

  • Yeni POS Başvuru ekranından standart POS girişi yapılmalıdır.
  • %1.35 komisyon oranı tek çekimler için geçerlidir. Taksitli komisyon oranları için bankamız güncel POS komisyon tablosunda yer alan standart oranlar kullanılabilir.
  • Neta Üye İşyeri Başvuru ve Güncelleme‘de yer alan MCC Sektör Bilgisi “Eczacı” olarak mutlaka seçilmelidir.
  • Müşterinin taahhütnamesi aynı gün DYS’ye taranmış olmalıdır.
  • SGK ödemesi ve GBB 43 TEB BES plan kriterlerini gerçekleştiren müşterilere özel POS oran tanımlaması(Taahhütnamesi DYS’ye taranan müşteriler için) ilgili genel müdürlük birimi tarafından belirli periyotla yapılacaktır.

 

 1. Eczacılar özel sunduğumuz 6 ay ertelemeli taksitli ticari kredi avantajı:

 

  • Tüm vadelerde %1,79 faiz oranı ile 150.000 TL’ye kadar.
  • 6 ay ertelemeli
  • Kampanya kodu

Ürün Kodu

Alt Ürün

Kampanya

Üst Limit

IHTKTIC

 -

ECZGRSZ

150.000 TL

 

 1. Üye hesabı ile cep telefonunu veya vergi kimlik numarasını eşleştirdiğinde yıl sonuna kadar MobilDeniz’den ücretsiz para transferi yapabilecektir.

 

 1. Çek karnesinde (değerli kağıt bedeli hariç) masrafsızlık sunulacaktır.

 

BOL SATIŞLAR DİLERİZ… J

TÜRK ECZACILRI BİLİĞİ İLE DENİZ BANK ANLAMASI HK.